YEŞİL DOĞA DERNEĞİ'NDEN HAYVAN KATLİAMINA KINAMA

Yeşil Doğa Derneği Hayvan Hakları komisyonu, Konya hayvan barınağı çalışanlarının hayvanları öldürmesini şiddetle kınadı.  

28 Kasım 2022
Haberi paylaş :

Yapılan açıklamada, " Konya Hayvan barınağı çalışanlarının savunmasız hayvanın kafasına kürekle vurmak suretiyle öldüren ve Hayvanları Koruma Kanununa muhalefet’ suçlamasıyla adliyeye sevk edilen. Murat Bacak ve Sefa Çakmak adlı kişileri şiddetle kınıyoruz’’ denildi.
Yeşil Doğa Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Metin Başpınar, ‘’ Konya Hayvan Barınağında bir köpek, başına sopayla vurularak işkenceyle öldürüldü. Bu kabul edilemez. Unutmayalım Hayvanlar kendilerine dost ve düşman olanları hissederler barınaklarda onları sevmeyi bilen bakıcılar olmalı aksi halde şiddet kaçınılmaz olacaktır’’ dedi.

Yeşil Doğa Derneği Genel Başkanı Abdulkadir Ay da, ‘’ Konya Hayvan barınağı çalışanlarının savunmasız hayvanın kafasına kürekle vurularak öldürmesi olayını şiddetle kınıyoruz. Bu durum yasalara göre Görev ihmali ve görevi kötüye kullanmaya girer görevlilerin derhal açığa alınarak yasal sürecin işletilmesi lazım. Bu gibi hadiselerin yaşanmaması için Yeşil Doğa Derneği olarak tüm barınakların bağımsız yerel hayvanları koruma görevlileri arasından oluşturulan komisyon tarafından düzenli olarak denetlenmesini istiyoruz’’ dedi


YORUMLAR

Henüz bu haber için bir yorum yapılmamış.

SİZDE YORUM YAPIN


EN SON HABERLER


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Eskişehir Web Tasarım