ESKİŞEHİRLİ VE MERSİNLİ ÇOCUKLAR “BİLİMLE MESAFELER ENGEL DEĞİL” DEDİLER

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile gerçekleştirilen Bilimle Mesafeler Engel Değil etkinliğinde Eskişehirli ve Mersinli çocuklar bir araya gelerek çeşitli atölyeler gerçekleştirdiler.

21 Kasım 2022
Haberi paylaş :

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin misafiri olarak Tarsus’tan gelen Mersin Büyükşehir Belediyesi Çocuk Bilim, Teknoloji Atölyesi öğrencileri ve öğretmenleri, Eskişehirli çocuklarla Bilim Deney Merkezi’nde bir araya geldiler. Birlikte Robotik Kodlama Atölyesi, 3 Boyutlu Tasarım Atölyesi ve Ahşap Atölyesi gerçekleştiren çocuklar eğlenirken öğrenmenin keyfini yaşadılar. 3 gün süren atölyeler sonrasında şehri de beraber gezen çocuklar, Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı, Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Hayvanat Bahçesi, müzeleri gezerek Porsuk Çayı üzerinde bot turu gerçekleştirdiler.

Eskişehir’de olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Mersin Büyükşehir Belediyesi atölye yürütücüleri “Eskişehir gerçekten çocukların hayallerini süsleyen bir kent. Burada hayata geçirilen projeleri çocuklarımızla birlikte yakından görmekten büyük mutluluk duyduk. Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi çocuklar için büyük bir şans. Bizler de Mersin’de gerçekleştirdiğimiz atölyeleri burada Eskişehirli çocuklarla birlikte uygulamak istedik. Ev sahipliği dolayısıyla Sayın Yılmaz Büyükerşen ve ekibine çok teşekkür ediyoruz” dedi.


YORUMLAR

Henüz bu haber için bir yorum yapılmamış.

SİZDE YORUM YAPIN


EN SON HABERLER


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Eskişehir Web Tasarım