ABD’Lİ TURİSTLER ESKİŞEHİR’İ GÖRMEYE GELDİ

Yerli ve yabancı turistlerin gözdesi Eskişehir’de şehir turizmi ile büyük hareketlilik yaşanırken, ABD’li bir gurup turist Türkiye turu kapsamında Eskişehir’i görmek üzere kente geldi. Türkiye’nin Michigan Eyaleti Fahri Başkonsolosu Nurten Ural’ın öncülüğünde gelen ABD’li turistler Eskişehir’i çok beğendiklerini belirterek, “Arkadaşlarımıza bu güzel şehri görmeleri için davette bulunacağız” dediler.

30 Eylül 2022
Haberi paylaş :

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in “Şehir Turizmi” hedefiyle hayata geçirdiği projeler ve turistik tesisler turistlerin büyük ilgisini çekiyor.

Son olarak Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin gelecek yıllarda kardeş şehir protokolü imzalayarak kardeş şehir olacağı Amerika Birleşik Devletleri’nin Michigan Eyaleti Lansing şehrinden ülkemize gelen bir gurup turist, Türkiye turları kapsamında Eskişehir’i ziyaret etti.

ABD’li turistler, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin tematik parkları Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı ile Kentpark başta olmak üzere Kent Müzeleri Kompleksi’ni ve Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’ni de gezdiler.

Eskişehir’in yöresel lezzetlerini de tadan turistler, Porsuk Çayı’nda bot turuna katılarak şehrin güzelliklerini de görmek imkanı yakaladılar. Gezi sonrası Eskişehir ziyaretini değerlendiren ABD’li turistler, “Eskişehir’den çok etkilendik. Lansing’e döndüğümüzde mutlaka Eskişehir’den bahsederek arkadaşlarımızın Eskişehir’i görmeleri gerektiğini anlatacağız. Şehircilik anlamında bu güzel değişimin öncüsü ve bu güzel şehrin mimarı Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i hem kutlar hem de teşekkür ederiz.” dediler. Turistler gezi sırasında Eskişehir’in güzelliklerini bol bol fotoğraflamayı da ihmal etmediler.


YORUMLAR

Henüz bu haber için bir yorum yapılmamış.

SİZDE YORUM YAPIN


EN SON HABERLER


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Eskişehir Web Tasarım