ESÇEVDER KAYMAZ ‘DA SİYANÜR BARAJINA HAYIR DİYECEK

Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği ( ESÇEVDER )yönetici, üye ve çevre dostları, 29 Nisan saat 10.00 da Eskişehir/Sivrihisar / Kaymaz mahallesinde  halkı bilgilendirme toplantısında hazır bulunacaklardır.

 

28 Nisan 2022
Haberi paylaş :

Esçevder / Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği yönetici ve üyeleri    2 sene önce 2. Atık çamur Barajı için de diğer Sivil toplum Örgütleri ( ST Ö ) , Belediye başkanları ve görevlileri, Baro,Kent Konseyleri, Tema, ilgili meslek odaları ile  halkı bilgilendirme toplantısına katılarak itiraz ve çekincelerini dile getirmiş idi. Şimdi aradan kısa bir süre geçmesine rağmen 3 milyon m2 lik siyanürlü  3. Atık Çamur Barajı yapılması için gerekli girişimlerde bulunulmaktadır.

Eskişehir Çevre Derneğinden Sadık YURTMAN ve Kaymaz Mahallesi muhtarı Bayram CANIGÜR o dönemde  pandemi  zorluklarına rağmen  toplanan 426 imzalı         2. Atık Çamur Barajı itiraz dilekçelerini Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğüne teslim edilmiş idi. Buna rağmen yapılmasına devam edildi.

Eskişehir Çevre Derneği üyeleri ve diğer STÖ temsilci ve üyeleri ile birlikte      29 Nisan saat 08.30 da Alaaddin Parkından 1 otobüs ile Kaymaz’a hareket ederek oardaki durumu ve Kaymaz halkının yanında saf tutmaya gideceklerdir.

Eskişehir Çevre Derneği (Esçevder ) Başkanı Sadık Yurtman “ Kaymaz halkımız çocuklarına iş kapısı açılacağı umuduyla yaşanan ve yaşanabilecek Çevre felaketlerini  göz ardı etmektedirler. Ekonomik çıkarlar çevrenin ve yaşamın önüne geçmemesini bu halkı bilgilendirme toplantısında diliyorum” demiştir.

Eskişehir Çevre Derneği ( ESÇEVDER ) olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonra da çevrenin korunması, sularımızın kirlenmemesi, ağaçlarımızın kesilmemesi, zeytinliklerinin yok olmaması için mücadelesine bundan sonra da devam edeceğini kamu oyuna bir kez daha duyurmaktan gurur duyar.


YORUMLAR

Henüz bu haber için bir yorum yapılmamış.

SİZDE YORUM YAPIN


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Eskişehir Web Tasarım