"ABONE PARASIYLA TASARRUF OLMAZ."

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, son yayınlanan tasarruf genelgesinde yerel basını zora sokacak kararlar için, abone parasıyla tasarruf olmayacağını söyledi.

Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti heyetini TBMM’deki makamında kabul eden Destici. Yerel basının yanında olduğunu da vurguladı. Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yılmaz Karaca, makamda gerçekleştirilen ziyarette, Anadolu basınının içinde bulunduğu zor koşulları anlattı. Karaca, bu zor koşulların üzerine bir de tasarruf genelgesiyle özellikle yerel basına yönelik alınan kararların, işleri daha da zorlaştırdığını belirterek, “Kendi yağıyla kavrulmaya çalışan Anadolu basını son kararlarla daha da güç koşullar altına girdi. Kamu kuruluşlarının gazetelere abone olması engelleniyor, gazetelere verilen ilan ve reklamlar konusunda kısıtlamalar geldi. Bu kararlar Anadolu Basınını bitirir” dedi.

Basının demokrasilerin olmazsa olmazı olduğunu savunan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de, yerel basının önemine vurgu yaptı. Destici, “Yerel basın desteklenmelidir. Abone ve reklam olmadan yerel basın yaşayamaz. 50 kuruşluk, 1 liralık gazete alımları ile abone parasıyla tasarruf olmaz. Bu konuyla ilgili yetkili makamlarla görüşmeler yapacağım, bu kararların genelgeden çıkarılması konusunda elimizden gelen gayreti göstereceğiz” diye konuştu.

Karşılıklı görüş alışverişinden sonra Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yılmaz Karaca, Mustafa Destici’ye ziyaret anısına bir plaket takdim etti.

14 Temmuz 2021
Okunma sayısı : 134
Haberi paylaş :

YORUMLAR

Henüz bu haber için bir yorum yapılmamış.

SİZDE YORUM YAPIN


EN SON HABERLER


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Eskişehir Web Tasarım