»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
TEPEBAŞI’NDAN ANITKABİR ÇIKARMASI
Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen kültür turları kapsamında Ankara’ya giden yaklaşık 600 vatandaş, Anıtkabir’de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ziyaret etti. Başkan Ataç, “Tepebaşı’nda Çanakkale’yi, Anıtkabir’i görmeyen kalmayacak” dedi.
13.11.2019

Tepebaşı Belediyesi tarafından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikal edişinin 81. yıl dönümü dolayısıyla, Anıtkabir özel ziyareti düzenlendi.

Etkinlik kapsamında Tepebaşı Belediyesi Belde Evleri bünyesinde bulunan yaklaşık 600 vatandaş Anıtkabir'i ziyaret ederek Ata'sının huzuruna çıktı. Vatandaşlar, meclis üyeleri, Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcıları, CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ve Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Anıtkabir ziyaretinde ilk olarak Atatürk'ün mozolesine çiçek sundu.

Başkan Ataç ve Tepebaşı kafilesi daha sonra Anıtkabir önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

“Çanakkale’yi, Anıtkabir’i görmeyen kalmayacak”

Burada bir değerlendirmede bulunan Başkan Ataç, “600 vatandaşımız ile birlikte Ankara’ya, Ata’mızın huzuruna geldik. Mozole öncesinde vatandaşlarımız ile sohbet ederek hatıra fotoğrafları çektirme şansı buldum. Bu güzel ve özel yere ilk kez gelen, çok duygulanan epeyce kadınımız var. Bunu söylediklerinde ben de çok mutlu oldum. Çünkü ilk kez burada bulunmalarına aracı olduk. Tepebaşı Belediyesi olarak bu kültür gezilerini çok önemsiyoruz. Ankara’daki Anıtkabir ve Meclis ziyaretlerimiz ile birlikte Çanakkale ziyaretlerimiz de çok önemli. Tepebaşı’nda; Çanakkale’yi, Anıtkabir’i görmeyen vatandaşımız kalmayacak. Böylelikle insanlarımız geçmişimizi görerek öğrenmeye, hissetmeye devam edecek” ifadelerini kullandı.

Duygusal anlar yaşandı

Anıtkabir ziyaretine katılan Eskişehirliler duygusal anlar yaşadı. Kültür turları ile Ankara’ya geldikleri için çok mutlu olduğunu ifade eden vatandaşlar, Başkan Ataç’a da teşekkürlerini iletti.

Zehra Demirel isimli vatandaş, “Çok mutlu ve heyecanlıyım. Gerçekten gelmeyi çok istiyordum. Burada Ahmet Başkanımız da bizlere eşlik etti. Kendisine teşekkürlerimizi iletiyoruz” dedi.

Hikmet Ertan ise “Buraya geldiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum, çok mutluyum. Epeyce de duygulandım. Başkanımız da bizlerle birlikte oldu, bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Şükriye Göçmen de Ankara gezisine katıldığı için mutlu olduğunu belirterek, “Buraya geldiğim için çok duygulandım. Bizlere bu imkanı sağlayan Ahmet Başkanımıza teşekkür ediyorum. Atatürk’e sonsuza kadar bağlıyız, izinden ayrılmayacağız” şeklinde konuştu.

“53 yaşımdayım, ilk kez geldim”

Anıtkabir’i Tepebaşı Belediyesi kültür turları ile ilk kez ziyaret eden Saniye Öztürk de yoğun duygular yaşadığını söyleyerek, “Atatürk’ümüzün ziyaretine geldik, duygularım çok yoğun. O’nu çok özlüyoruz, arıyoruz. 53 yaşımdayım ve Anıtkabir’e de ilk kez geliyorum. Buraya gelmemi sağlayan Ahmet Ataç Başkanımıza çok teşekkür ediyorum, çok duygulandım, gözlerim doluyor. Bu gezi olmasa Anıtkabir’e gelemezdim, Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkürlerimi iletiyorum” sözlerini kullandı.

Kılıçdaroğlu ile bir araya geldiler

Anıtkabir ziyaretinin ardından Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü, Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcıları Bülent Rıfkı Ustaoğlu ve Erdoğan Aydoğmuş, Tepebaşı Belediye Meclis üyeleri ve Belde Evi kursiyerleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni (TBMM) ziyaret etti.

Burada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile de bir araya gelen Eskişehirliler, Kılıçdaroğlu ile sohbet etme fırsatı buldu. Burada Eskişehir hakkında konuşan Kılıçdaroğlu, “Başkanlarımız sayesinde Orta Anadolu’da çok güzel bir kent ortaya çıktı. Eskişehir artık Bursa’dan daha güzel, daha yeşil ve daha mutlu bir şehir. Her iki kentinde eski halini biliyorum. Eskişehir’de iyiye doğru süratle bir gelişme var. Başkanlarımıza, sizlerin verdiği destekler sayesinde bu güzel gelişmeler sağlandı” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Kılıçdaroğlu ve Tepebaşı heyeti hatıra fotoğrafı çektirdi. Vatandaşların katılmaktan dolayı memnuniyetini belirttikleri kültür turu, Beypazarı ilçesine yapılan ziyaretin ardından sona erdi.

 

 
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
2 + 4 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

 • İnönü Belediyesinden Karla Mücadele Çalışması

  Eskişehir İnönü Belediyesi etkili olan kar yağışı sonrası ilçede karla mücadele çalışmalarını başlattı.

 • ENGELLERİ GÜNDÜZ YAŞAM MERKEZİ İLE AŞIYORLAR

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin zihinsel engelli ve alzheimerlı bireylerin yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla hizmete açtığı Gündüz Yaşam Merkezi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde merkezden faydalanan özel bireylerin emekleriyle oluşan Karma Sergi’

 • BÜYÜKŞEHİR İLK KARA ANINDA MÜDAHALE ETTİ

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ekipleri kent merkezinde ve kırsalda sorumluluk alanında bulunan bölgelerde yağan ilk kar yağışına anında müdahale ederek yollarda küreme ve tuzlama çalışması gerçekleştirdi.

 • USTA SANATÇILAR ÖRNEK PROJELERİ YERİNDE GÖRDÜ

  Tepebaşı Belediyesi ve Katadrom Kültür Sanat ve Sosyal Politikalar Derneği iş birliği ile düzenlenen Eskişehir Sinema Günleri’ne katılan sinemanın usta isimleri, Tepebaşı Belediyesi’nin sosyal projelerini yerinde gördü. Yaşam köyünü gezen sanatçılar, Tepe

 • Odunpazarı Belediyesi’nden okullarda sıfır atık eğitimi

  Odunpazarı Belediyesi, çevrenin korunması ve çevre bilinci oluşturmak amacıyla Odunpazarı Bölgesi’nde bulunan okullarda eğitimler veriyor. Çizgi filmler ve sunumlar kullanılarak yapılan eğitimlerde öğrencilere çöp ve geri dönüşümün ne olduğuna dair bilgil

 • Odunpazarı’ndan anında müdahale

  Kar yağışının başlaması, hava sıcaklığının düşmesi ile birlikte Odunpazarı Belediyesi Temizlik, Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri vatandaşların rahatı için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

 • Kazım Kurt Kırka Muhtarları ile bir araya geldi

  Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Seyitgazi İlçesine bağlı Kırka Bölgesi muhtarları ile bir araya geldi. Dayanışma, birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği buluşmaya, Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe ile 20 muhtar katıldı.

 • BAŞKAN ATAÇ’A MESLEKTE 50. YIL PLAKETİ

  Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’a Eskişehir Kütahya Bilecik Diş Hekimleri Odası tarafından meslekte 50’nci yılını doldurması dolayısıyla anı plaketi verildi.

 • SANATTA 50. YIL SERGİSİ AÇILDI

  Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı ve sanatçı Numan Arslan’ın eserlerinden oluşan “Sanatta 50. Yıl” resim sergisi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi Sergi Salonu’nda açıldı.

 • TED öğrencileri Forum’a katıldı

  TED Rönesans Kolejinin 1.sini düzenlediği TEDRUF’a, TED Eskişehir Koleji 17 öğrenci ve 2 öğretmen ile katıldı.

 • MP’de Özdemir güven tazeledi

  Millet Partisi (MP) Eskişehir İl Başkanlığı'na, 11. Olağan Kongrede tekrar seçilen Mehmet Emin Özdemir güven tazeledi.

 • Odunpazarı’na iki kardeş şehir geliyor

  Odunpazarı Belediyesi Aralık ayı olağan meclis toplantısı 21'inci birleşim 1'inci oturumu, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt başkanlığında gerçekleştirildi.

 • Ameliyathane hemşireliği sertifika programı başladı

  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde düzenlenen "Ameliyathane Hemşireliği Sertifika Programı" Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Haluk Hüseyin Gürsoy ve Hastane Sağlık Hizmetleri Müdürü Uzm. Burçin Danacı'nın da ka

 • İngiliz Tıp Birliği'nden Bülent Görenek'e ödül

  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Görenek, hazırlanmasında görev aldığı “Avrupa Kardiyoloji Derneği Kardiyovasküler Tıp” adlı kaynak kitaba katkılarından dolayı İngiliz Tıp Birl

 • Eldem’in yenilenen mağazası hizmette

  Eldem Ticaret A.Ş.’nin konsept mağazası olarak yenilediği Hamamyolu Caddesi üzerinde bulunan Bosch mağazasının açılışı gerçekleştirildi.

 • “Topluluklar fark yaratır”

  Özel Gürlife Hospital Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Mibrobiyoloji Uzmanı Uzm.Dr. Tuğba Erdoğan, İlk çıkışı 1960’lı yıllara ve ilk tanısı da 1980’li yılların başına dayanan HIV enfeksiyonu, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ciddi bir halk sağlığı

 • OKK’den İhsan Eliaçık söyleşisi

  Odunpazarı Kent Konseyi, ‘Çağdaş Dünyada İslamiyet’ isimli söyleşi düzenledi. İlahiyatçı yazar İhsan Eliaçık tarafından verilen söyleşiye vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 • ETO ve Kahramanmaraş TSO işbirliği için buluştu

  Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nın yönetim kurulu, meclis divanı ve meclis üyelerinden oluşan heyeti bir dizi ziyaret ve toplantı gerçekleştirmek üzere Eskişehir Ticaret Odası’nın konuğu oldu.

 • Halk merkezlerinde bilim deney etkinliği

  Eğitimin bilimsel, laik ve kaliteli olması gerektiğine inanan Odunpazarı Belediyesi, halk merkezlerinde Bilim ve Deney Etkinlileri düzenliyor. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi iş birliği ile düzenlenen Bilim ve Deney Etkinlilerinin ilki

 • Kar mücadelesi için ekipler hazır

  Büyükşehir Belediyesi havaların soğumaya başlaması ve beklenen kar yağışı nedeniyle tüm önlemleri aldı. Ekipler, vatandaşların kış aylarında zorluk yaşamaması için kent merkezi ve kırsalda 7 gün 24 saat kar ve buzla mücadele gerçekleştirecek.

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.