»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
TEPEBAŞI’NDAN ANITKABİR ÇIKARMASI
Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen kültür turları kapsamında Ankara’ya giden yaklaşık 600 vatandaş, Anıtkabir’de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ziyaret etti. Başkan Ataç, “Tepebaşı’nda Çanakkale’yi, Anıtkabir’i görmeyen kalmayacak” dedi.
13.11.2019

Tepebaşı Belediyesi tarafından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikal edişinin 81. yıl dönümü dolayısıyla, Anıtkabir özel ziyareti düzenlendi.

Etkinlik kapsamında Tepebaşı Belediyesi Belde Evleri bünyesinde bulunan yaklaşık 600 vatandaş Anıtkabir'i ziyaret ederek Ata'sının huzuruna çıktı. Vatandaşlar, meclis üyeleri, Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcıları, CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ve Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Anıtkabir ziyaretinde ilk olarak Atatürk'ün mozolesine çiçek sundu.

Başkan Ataç ve Tepebaşı kafilesi daha sonra Anıtkabir önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

“Çanakkale’yi, Anıtkabir’i görmeyen kalmayacak”

Burada bir değerlendirmede bulunan Başkan Ataç, “600 vatandaşımız ile birlikte Ankara’ya, Ata’mızın huzuruna geldik. Mozole öncesinde vatandaşlarımız ile sohbet ederek hatıra fotoğrafları çektirme şansı buldum. Bu güzel ve özel yere ilk kez gelen, çok duygulanan epeyce kadınımız var. Bunu söylediklerinde ben de çok mutlu oldum. Çünkü ilk kez burada bulunmalarına aracı olduk. Tepebaşı Belediyesi olarak bu kültür gezilerini çok önemsiyoruz. Ankara’daki Anıtkabir ve Meclis ziyaretlerimiz ile birlikte Çanakkale ziyaretlerimiz de çok önemli. Tepebaşı’nda; Çanakkale’yi, Anıtkabir’i görmeyen vatandaşımız kalmayacak. Böylelikle insanlarımız geçmişimizi görerek öğrenmeye, hissetmeye devam edecek” ifadelerini kullandı.

Duygusal anlar yaşandı

Anıtkabir ziyaretine katılan Eskişehirliler duygusal anlar yaşadı. Kültür turları ile Ankara’ya geldikleri için çok mutlu olduğunu ifade eden vatandaşlar, Başkan Ataç’a da teşekkürlerini iletti.

Zehra Demirel isimli vatandaş, “Çok mutlu ve heyecanlıyım. Gerçekten gelmeyi çok istiyordum. Burada Ahmet Başkanımız da bizlere eşlik etti. Kendisine teşekkürlerimizi iletiyoruz” dedi.

Hikmet Ertan ise “Buraya geldiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum, çok mutluyum. Epeyce de duygulandım. Başkanımız da bizlerle birlikte oldu, bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Şükriye Göçmen de Ankara gezisine katıldığı için mutlu olduğunu belirterek, “Buraya geldiğim için çok duygulandım. Bizlere bu imkanı sağlayan Ahmet Başkanımıza teşekkür ediyorum. Atatürk’e sonsuza kadar bağlıyız, izinden ayrılmayacağız” şeklinde konuştu.

“53 yaşımdayım, ilk kez geldim”

Anıtkabir’i Tepebaşı Belediyesi kültür turları ile ilk kez ziyaret eden Saniye Öztürk de yoğun duygular yaşadığını söyleyerek, “Atatürk’ümüzün ziyaretine geldik, duygularım çok yoğun. O’nu çok özlüyoruz, arıyoruz. 53 yaşımdayım ve Anıtkabir’e de ilk kez geliyorum. Buraya gelmemi sağlayan Ahmet Ataç Başkanımıza çok teşekkür ediyorum, çok duygulandım, gözlerim doluyor. Bu gezi olmasa Anıtkabir’e gelemezdim, Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkürlerimi iletiyorum” sözlerini kullandı.

Kılıçdaroğlu ile bir araya geldiler

Anıtkabir ziyaretinin ardından Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü, Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcıları Bülent Rıfkı Ustaoğlu ve Erdoğan Aydoğmuş, Tepebaşı Belediye Meclis üyeleri ve Belde Evi kursiyerleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni (TBMM) ziyaret etti.

Burada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile de bir araya gelen Eskişehirliler, Kılıçdaroğlu ile sohbet etme fırsatı buldu. Burada Eskişehir hakkında konuşan Kılıçdaroğlu, “Başkanlarımız sayesinde Orta Anadolu’da çok güzel bir kent ortaya çıktı. Eskişehir artık Bursa’dan daha güzel, daha yeşil ve daha mutlu bir şehir. Her iki kentinde eski halini biliyorum. Eskişehir’de iyiye doğru süratle bir gelişme var. Başkanlarımıza, sizlerin verdiği destekler sayesinde bu güzel gelişmeler sağlandı” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Kılıçdaroğlu ve Tepebaşı heyeti hatıra fotoğrafı çektirdi. Vatandaşların katılmaktan dolayı memnuniyetini belirttikleri kültür turu, Beypazarı ilçesine yapılan ziyaretin ardından sona erdi.

 

 
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
2 + 3 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

 • ESKİ vatandaşların yüzünü güldürüyor

  Büyükşehir Belediyesi kırsal mahallelerde su sıkıntısı yaşayan bölgelerin sorunlarını bir bir çözmeye devam ediyor. Son olarak ESKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren kaptaj ekibi, 10 farklı noktada kaptaj ve drenaj çalışması gerçekleştirer

 • Hasan Polatkan’da yolcuları karşıladılar

  AK Parti Eskişehir İl Gençlik Kolları teşkilat mensupları, Brüksel’den Eskişehir’e seyahat eden vatandaşları Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanı’nda karşıladılar. Gençler, vatandaşlara hava alanında maske ve dezenfektan hediye ederek sohbette bulundular.

 • ‘Gençlerin siyasette görev alması önemli’

  Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, CHP Tepebaşı İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ufuk Çiftçi ve yönetim kurulu ile bir araya geldi.

 • Başkan Ektaş mazbata aldı

  Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirilen İYİ Parti İkinci Olağan Kongresi’nde yeniden İl Başkanı seçilen Mehmet Ektaş mazbatasını aldı.

 • Özel EOSB Lisesi tamamlanıyor

  Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli, Başkan Vekili Metin Saraç, Yönetim Kurulu Üyeleri Yavuz Ayva ve Hamza Tınas yapımı devam eden “Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” ana kampüs inşaatında incelemelerde bulundular.

 • Engellilere ulaşım engeli

  CHP Milletvekili Utku Çakırözer, pandemi sonrasında seferlerine yeniden başlanılan Yüksek Hızlı Tren ve ana hat seferlerinde engellilere tanınan ücretsiz ulaşım hakkının askıya alınmasına tepki gösterdi.

 • Üstyapı çalışmaları 17 mahallede sürüyor

  Tepebaşı Belediyesi, ilçe genelinde gerçekleştirdiği üstyapı çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Ekipler 17 mahallede yol ve kaldırım çalışması gerçekleştiriyor.

 • ‘Mavi Bebek oyunu intihara teşvik ediyor’

  Sosyal medya üzerinden tüm dünyaya yayılan tehlikeli oyunlara her geçen gün bir yenisi eklenmeye devam ediyor. Mavi Balina ve Momo oyunlarına benzeyen ve “Mavi Bebek” olarak bilinen bu yeni oyun, özellikle çocuklar ve gençler için büyük bir tehlike arz ed

 • Eskişehir Teknovadi çalışmaları başlıyor

  Eskişehir’in yatırım ve cazibe merkezi olmasına büyük katkı sunacak ‘Eskişehir TeknoVadi Projesi’ çalışmaları başlıyor.

 • Kurban bağışına karşı oy verdiler

  Odunpazarı Belediyesi Temmuz ayı Olağan Meclis Toplantısı Hasan Polatkan Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

 • ‘Cübbemize düğme dikemeyeceksiniz!’

  Eskişehir Barosu tarafından Adliye önünde Çoklu Baro Sistemi’ne yönelik tepki eylemi gerçekleştirildi.

 • ‘Kooperatiflerin faaliyet göstermesi çok önemli’

  Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Yıldıztepe Kooperatifi’ni ziyaret ederken, “Tepebaşı Belediyesi olarak kooperatifçiliğin önemine inanıyor ve desteklemeye devam ediyoruz” dedi.

 • Kurbanlık satış noktaları için başvurular başladı

  Büyükşehir Belediyesi Hayvan Pazarı’nda kurbanlık hayvan satmak isteyen vatandaşlar için yer satışları başladı.

 • ‘Enflasyon karşısında memur maaşı eriyor’

  Türkiye Kamu Sen İl Temsilcisi Haydar Urfalı, kamu görevlilerinin ve emeklilerinin maaşlarının enflasyon karşısında eridiğini belirtti.

 • Tarım işçilerine yardım Büyükşehir’den geldi

  Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi ekipleri, bir yandan kentin tüm alanlarında çalışmalar yürütürken diğer yandan sosyal sorumluluk projelerine de destek oluyor.

 • Tepebaşı’nda üstyapı çalışmaları sürüyor

  Tepebaşı Belediyesi, kent genelinde gerçekleştirdiği üstyapı çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Yol ve kaldırım iyileştirme çalışmaları, birçok noktada eş zamanlı olarak devam ediyor.

 • ‘Umutlar Kırılmaz’ kitabını hediye etti

  Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, doğuştan cam kemik hastası bedensel engelli Burak Sakçı’yı makamında ağırladı.

 • ‘Zaman kaybetmeden laik eğitime geçilmeli’

  Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Birleşik Kamu İş Konfederasyonu’na bağlı Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim İş) Eskişehir Şubesi’ni ziyaret etti.

 • ‘14 günde 28 gazeteci hakim karşısına çıktı’

  CHP’li Çakırözer, her ay olduğu gibi Türkiye’nin basın ve ifade özgürlüğü Haziran ayı karnesine ilişkin hazırladığı raporu Meclis’te düzenlediği basın açıklaması ile kamuoyuyla paylaştı.

 • Odunpazarı kendi taşını üretiyor

  Odunpazarı Belediyesi, kaynaklarını doğru ve etkili kullanmak adına gerçekleştirdiği çalışmalarla kamu kaynaklarından tasarruf etmeye devam ediyor.

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.