»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
Pancar çiftçilerinin kota cezası Meclis’te
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, pancar üreticilerine kotalarını dolduramadığı gerekçesiyle milyonlarca lira ceza kesilmesini TBMM gündemine taşıdı. Çakırözer, “ Bu cezalar zaten boğazına kadar borç içindeki çiftçimizi âdeta canından bezdirdi.
20.02.2019

On binlerce pancar çiftçinin feryadına kulak verin, pancar çiftçisinin kotalarını kaldırın ve çiftçinin hayatını olumsuz etkileyen bu cezaları affedin” dedi.

 

CEZALAR MECLİS’TE

 

CHP’li Çakırözer Eskişehir Alpu ilçesinde dinlediği pancar üreticilerinin sorunlarını Meclis gündemine taşıdı.

Kotalarını dolduramadığı için ceza kesilen pancar üreticilerini Meclis Genel Kurulu’nda gündeme getiren Çakırözer, “ Bu yıl ülkemizin birçok bölgesinde doğal afetler, kuraklık, iklim değişikliği ve bitkisel hastalıklar nedeniyle on binlerce pancar çiftçisi üretim kotalarını dolduramadı. Kotasını dolduramayan pancar üreticilerine Şeker Kurumu tarafından şeker fabrikalarına eksik pancar teslim ettikleri için para cezaları kesildi. Sadece Eskişehir'de bin 500 çiftçimize 3,5 milyon lira kota cezası kesildi” dedi.

 

KOTALAR KALDIRILMALI

Çakırözer, “ Kotayı tutturamayan üreticilere ceza kesilmiş olması zorda olan köylüyü daha da içinden çıkılmaz bir duruma sokmuştur. Bu cezalar zaten boğazına kadar borç içindeki çiftçimizi âdeta canından bezdirdi. Yandaşın, müteahhitin borçlarını erteleyen, affeden iktidar çiftçimizin hem kota sınırını kaldırmalı hem de kotalardan kaynaklı borçları affetmeli” diye konuştu.

 
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
9 + 8 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.