»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
Odunpazarı Belediye Tiyatrosu perde dedi
Sahnelediği bir birinden başarılı oyunlar ile adından sıkça söz ettiren Odunpazarı Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü 2019-2020 sezonunu “Ayrılık” isimli oyun ile açtı. Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen sezon açılışına çok sayıda tiyatro sever katıl
11.10.2019

Yeni sezona perde diyen perde Odunpazarı Belediye Tiyatrosu, yeni sezonda iki tanesi yeni olmak üzere toplam altı oyunla seyircisinin karşısına çıkacak. Odunpazarı Belediyesi Tiyatrosunun dönem boyunca sahneleyeceği oyunlar ve konuları ise şöyle:

 

 AYRILIK

Dört yıl evli kaldıktan sonra şiddetli geçimsizlik nedeniyle soluğu mahkemede alıp boşanmış bir çift. Ama hiçbir öfke eskisi kadar taze değildir ve 1 yıl 13 gün sonra adam kadının kapısına gelir ve işte her şey tam da bu noktada yeniden başlar. Karşılıklı olarak eski konular yeniden ele alınmaya başlar. Burçlar, sebzeler, tanıdıklar, anılar derken o pek de bilinmeyen ama içten içe merak edilen 1 yıl 13 günlük ayrılık süresi her ikisi tarafından da karşılıklı ve içsel olarak tatlı sert bir şekilde sorgulanmaya başlanır. Komedi tarzında kaleme alınmış, izleyen her insanın kadın erkek ilişkisine dair bir şeyler bulabileceği, Behiç Ak’ın yazdığı Elçin Elmalıoğlu Karaahmet’in yönettiği oyunda, İlknur Nazlı ve Kıvanç Pehlivanoğlu rol alıyor. Oyun 10-12 Ekim, 2-23 Kasım 2019 tarihlerinde ve sezon boyunca Hasan Polatkan Kültür Merkezi Sahnesi’nde.

 

İKİNCİ DERECEDEN İŞSİZLİK YANIĞI

Askerden döneli bir hayli zaman olmuş, birçok iş görüşmesine ve mülakata katılmış fakat iş bulamamış Meteoroloji Mühendisliği bölümünden mezun genç bir adam. İçine düştüğü tüm

 

saçma durumlara karşın bir yandan yaşama sıkı sıkıya tutunmaya çalışırken öte yandan da süreç içinde eline geçen her fırsatı en iyi şekilde değerlendirmek için uğraşır ama bu asla mümkün olmaz. Durumun bu kadar karamsar olduğu yetmiyormuş gibi ailesi ve sosyal çevresine karşıda dik durmaya çalışmaktadır. En sonunda nihai sona ulaşılır ve artık genç adam için olaylar içinden çıkılmaz bir hal almıştır. İşsiz bir gencin komik ama bir o kadar da trajik durumunu anlatan tek kişilik oyun, kara komedi tarzında kaleme alınmış. Açık biçim rejisi ve komedi oyunculuk türlerinden biri olan burlesk oyunculuk tarzıyla seyircisiyle buluşuyor. Ali Cüneyd Kılcıoğlu’nun yazdığı Atilla Savumlu’nun yönettiği oyunda, Ömer Burak Ünal rol alıyor. Oyun 24–26 Ekim, 16-30 Kasım 2019 tarihlerinde ve sezon boyunca Hasan Polatkan Kültür Merkezi Sahnesi’nde.

 

KOMEDİ PAZARI

Doğaçlama tiyatro alanında Türkiye’nin önde gelen sanatçılarından biri olan Koray Tarhan ile düzenlenen uzun süreli doğaçlama eğitimi sonrası da şekillenen ve gene sahne üzerinde de oyunun moderatörlüğünü Koray Tarhan’ın üstlendiği doğaçlama formatında ki oyun bu sezonda seyirciyle buluşmaya devam edecek. Doğaçlama Tiyatro literatüründe short form olarak geçen bir grup kısa doğaçlama oyunundan oluşan formatta seyirciden alınan yönelimler doğrultusunda duygu ve durumların beklemedik bir şekilde yön değiştirmesiyle, oyun bir nevi sahne üzerinde yeniden inşa ediliyor. Bu doğaçlama performansı her sahnelenişinde izleyicisine farklı manzaralar sunuyor. Bu sezon oyunun moderatörlüğünü Alican Tüysüz üstleniyor. Oyunda ise, Büşra Aslan, Beste Ersoy, Ceren Tüysüz, Ezgi Alpak, Hüseyin Demir, İpek Uzkalan, İbrahim Göksel Kart, Melike Sever, Olcay Çelik, Serhat Demirtaş rol alıyor. Oyun 17-19-31 Ekim, 21-28 Kasım 2019 tarihlerinde ve sezon boyunca Hasan Polatkan Kültür Merkezi Sahnesi’nde.

 

BİR SİRK HİKÂYESİ    

Günümüzde her an karşımıza çıkan didaktik ve çocukları birey olarak kabul etmeyen çocuk oyunlarının tam aksine çocukların keyifli vakit geçirebileceği bir oyun, bir hikâye.“Bir sirk hikâyesi anlatacağız sizlere. Öyle bir hikâye ki bu tatlı bir huzur veriyor herkese. Bu hikâyenin kahramanları sıradan birer insan. Herkesin tek bir amacı var, mutlu insanlar görmek. Belki bir çizgi kahraman değil hiç biri belki de dünyayı kurtaracak süper güçleri yok ama birlikte insanlara mutluluk dağıtmaya bayılıyorlar. Bu sirkin karşısına açılan hayvanlı sirkle birlikte değişiyor dünyaları.” Yazar ve Yönetmenliğini İlknur Durmaz’ın yaptığı oyunda, Büşra Aslan, Ceren Tüysüz, İpek Uzkalan, Melike Sever, Olcay Çelik, Serhat Demirtaş, Yiğit Gürsoy rol alıyor. Oyun, 15-16-22-23-27-30 Ekim, 3-5 Kasım 2019 tarihlerinde ve sezon boyunca Hasan Polatkan Kültür Merkezi Sahnesi’nde.

 

ZAMAZİNGO

Odunpazarı Belediye Tiyatrosu’nun 2019/2020 tiyatro sezonunun yeni oyunu Aziz Nesin’in öykülerinden sahneye uyarlanan Zamazingo…  Peki Zamazingo nedir? Deyin ki Özgürlük, deyin ki demokrasi ya da İngiliz anahtarı, tirbuşon… Hayatın her kesiminden insan manzaralarıyla, ağlanacak halimize güldüğümüz danslı şarklı bir komedi olarak seyirciyle buluşacak oyunun yönetmenliğini Elçin E. Karaahmet yaparken Dekor Tasarımını Anıl Ateş Işık, Kostüm Tasarımını Çiğdem Öztürk, Dans Koreografisini ise Janna Elmalıoğlu üstleniyor. Oyunda Büşra Arslan, Ceren Tüysüz, Derya Dobrişan, Hüseyin Demir, Olcay Çelik, Yiğit Gürsoy rol alıyorlar. Oyun 2019 Aralık ayında prömiyer yapıyor ve sezon boyunca Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde Sahnesi’nde sahnelenecek.

 

SİHİRLİ YOLCULUK

Odunpazarı Belediye Tiyatrosu’nun 2019-2020 tiyatro sezonunda sahnelenecek yeni çocuk oyunu Sihirli Yolculuk, seyircisine oyunu birlikte oynama teklifini sunuyor. Oyun oynamanın

en ciddi iş olduğu çocuklar ve çocuk kalmayı seven yetişkinler için etrafımızda ki her şeyin oyuncağa dönüştüğü keyifli bir yolculuk. Bu yolculukta kelimelerini kaybetmiş iki oyunbaza kelimelerini tekrar bulmaları için yardım edilirken bir kez daha paylaşmanın ve birlikte oynamanın tadına varılacak. Oyunun Yönetmenliğini Aslı Arslan Uzun yaparken Yönetmen Yardımcılığını Ezgi Büyükdere, Müzik Tasarımını Hasan Evren Biçer, Kostüm Tasarımını Çiğdem Öztürk üstleniyor.  Oyunda Beste Ersoy, Derya Dobrişan, Hüseyin Demir, İbrahim Göksel Kart, İpek Uzkalan rol alıyor. Oyun 12 Kasım 2019 Tarihin de prömiyer yapıyor. Sonrasında ki gösterim günleri ise 14-17-19-20-26-27 Kasım 2019 tarihlerin ve sezon boyunca Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. 

 

 
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
4 + 6 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

 • 'Katliam İhalesinden Vazgeçin !'

  Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, 18 kızıl geyiğin 513 bin TL muhammen bedel karşılığında vurulması için ihaleye çıkılacak olmasına tepki gösterdi.

 • Karaca; Basına devlet desteği şart

  Türkiye Gazeteciler Federasyonu, pandemiye rağmen teşkilatlanma çalışmalarını sürdürüyor. TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Genel Sekreter Bayram Ekici, Genel Sekreter Yardımcısı Levent Altun, Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Erdoğan Kahya, Antalya Basın C

 • TGF'den RTÜK'e TEPKİ !.

  Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Halk Tv ve Tele1 televizyonlarına verilen 5 günlük yayın durdurma cezalarıyla ilgili bir açıklama yaptı.

 • Kısa çalışma ödeneği uzatıldı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 gün aradan sonra yapılan Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunuyor.

 • YAKALANAN YILANLAR DOĞAYA BIRAKILIYOR

  Tepebaşı Belediyesi ekipleri tarafından kent içinde yakalanan yılanlar, doğal yaşam ortamlarına bırakılıyor.

 • Gençlik merkezlerinde “uyuşturucu ile mücadele”

  Eskişehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri birimine bağlı faaliyet yürüten gençlik merkezleri “Uluslararası Uyuşturucu Kullanım ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü” kapsamında madde bağımlılığı konusunda farkındalık etkinlikleri düzenledi.

 • SINAV SONRASI İKRAM

  Tepebaşı Belediyesi, YKS 2020’ye girerek üniversite hayalleri için ter döken öğrencilere, sınav çıkışında ikramda bulundu.

 • “ÜRETEN KADINLARIMIZIN YANINDAYIZ”

  Kırsalda hayata geçirdiği kalkınma projeleri ile üreticilere büyük destek veren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, üreticiyi klasik tarım dışında farklı iş kollarına da yönlendirmek ve aynı zamanda kadınları işgücüne dahil edebilmek için hizmete sunduğu Me

 • GÜNAY’DAN SİVRİHİSAR’A HASTANE MÜJDESİ

  Prof. Dr. Emine Nur Günay İlçe ziyaretlerine Sivrihisar’la devam etti. Sivrihisar’da önemli bir yatırım müjdesi de veren Günay, ‘’Bugün Sivrihisarlı hemşerilerime bu güzel haberi vermekten mutluluk duyuyorum. Tarafıma iletilen, daha sonrasında projelendir

 • TEPEBAŞI’NDAN HAFTA SONU DUYURUSU

  Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, hafta sonunda açık ve kapalı olacak merkezler hakkında duyuru yaptı.

 • AÇIK OTO PAZARI KAPALI OLACAK

  Tepebaşı Belediyesi tarafından kent halkının hizmetine sunulan Açık Oto Pazarı, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle bu hafta sonunda hizmet vermeyecek.

 • Manisa'daki deprem Eskişehir'de hissedildi

  Merkez üssü Manisa’nın Saruhanlı ilçesi olan 5.5 büyüklüğündeki deprem Eskişehir'de de hissedildi.

 • Anadolu Üniversitesi Rektörü belli oldu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararına göre Anadolu Üniversitesi'nin yeni rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal oldu.

 • AÜ eski Rektörü Akar Öcal vefat etti

  Anadolu Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Akar Öcal hayatını kaybetti.

 • Sinek ilaçlaması devam ediyor

  Tepebaşı Belediyesi tarafından gerçekleştirilen sinek türlerine karşı ilaçlama, mahallelerde yapılan çalışmalar ile hız kesmeden devam ediyor.

 • ‘Kıdem tazminatı güvencesiz olmaz’

  Demiryolu İş Sendikası Şube Başkanı Ramazan Uysal, kıdem tazminatı için söz edilen yeni model hakkında açıklamalarda bulundu.

 • ‘Sanayiciyi zor duruma sokar’

  Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş, bugün bazı ajanslar ile basın organlarına yansıyan “İşsizlik Sigortası Fonu işveren primlerinin iki katına çıkacağı” yönündeki haberlerin sanayi kesiminde üzüntü ve tedirginlik oluşt

 • Bakanlıktan 81 ile corona genelgesi!

  İçişleri Bakanlığı'nca, corona virüsü sürecinde Türk vatandaşları ile yabancı ülke vatandaşlarının Türkiye'ye giriş-çıkışlarını düzenleyen ilgili genelgelerin, İran kara sınır kapılarından yolcu giriş-çıkışlarına yönelik hükümleri hariç diğer hükümleri yü

 • Gazeteciler Cemiyeti:"Tehditçi sitelerin haberlerine inanmayın"

  Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, asparagas haber yapan bir-iki internet sitesinde korona virüs vakalarıyla ilgili duyuma yönelik yapılan haberlerin vatandaşlarımızı endişeye sevk ettiğini resmi kurumların acıklamalar disındaki haberlere ina

 • 'Virüsün etkisinin azaldığı fikri riskli'

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, güncel koronavirüs tablosunu açıkladı.

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.