»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
Odunpazarı Belediye Tiyatrosu perde dedi
Sahnelediği bir birinden başarılı oyunlar ile adından sıkça söz ettiren Odunpazarı Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü 2019-2020 sezonunu “Ayrılık” isimli oyun ile açtı. Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen sezon açılışına çok sayıda tiyatro sever katıl
11.10.2019

Yeni sezona perde diyen perde Odunpazarı Belediye Tiyatrosu, yeni sezonda iki tanesi yeni olmak üzere toplam altı oyunla seyircisinin karşısına çıkacak. Odunpazarı Belediyesi Tiyatrosunun dönem boyunca sahneleyeceği oyunlar ve konuları ise şöyle:

 

 AYRILIK

Dört yıl evli kaldıktan sonra şiddetli geçimsizlik nedeniyle soluğu mahkemede alıp boşanmış bir çift. Ama hiçbir öfke eskisi kadar taze değildir ve 1 yıl 13 gün sonra adam kadının kapısına gelir ve işte her şey tam da bu noktada yeniden başlar. Karşılıklı olarak eski konular yeniden ele alınmaya başlar. Burçlar, sebzeler, tanıdıklar, anılar derken o pek de bilinmeyen ama içten içe merak edilen 1 yıl 13 günlük ayrılık süresi her ikisi tarafından da karşılıklı ve içsel olarak tatlı sert bir şekilde sorgulanmaya başlanır. Komedi tarzında kaleme alınmış, izleyen her insanın kadın erkek ilişkisine dair bir şeyler bulabileceği, Behiç Ak’ın yazdığı Elçin Elmalıoğlu Karaahmet’in yönettiği oyunda, İlknur Nazlı ve Kıvanç Pehlivanoğlu rol alıyor. Oyun 10-12 Ekim, 2-23 Kasım 2019 tarihlerinde ve sezon boyunca Hasan Polatkan Kültür Merkezi Sahnesi’nde.

 

İKİNCİ DERECEDEN İŞSİZLİK YANIĞI

Askerden döneli bir hayli zaman olmuş, birçok iş görüşmesine ve mülakata katılmış fakat iş bulamamış Meteoroloji Mühendisliği bölümünden mezun genç bir adam. İçine düştüğü tüm

 

saçma durumlara karşın bir yandan yaşama sıkı sıkıya tutunmaya çalışırken öte yandan da süreç içinde eline geçen her fırsatı en iyi şekilde değerlendirmek için uğraşır ama bu asla mümkün olmaz. Durumun bu kadar karamsar olduğu yetmiyormuş gibi ailesi ve sosyal çevresine karşıda dik durmaya çalışmaktadır. En sonunda nihai sona ulaşılır ve artık genç adam için olaylar içinden çıkılmaz bir hal almıştır. İşsiz bir gencin komik ama bir o kadar da trajik durumunu anlatan tek kişilik oyun, kara komedi tarzında kaleme alınmış. Açık biçim rejisi ve komedi oyunculuk türlerinden biri olan burlesk oyunculuk tarzıyla seyircisiyle buluşuyor. Ali Cüneyd Kılcıoğlu’nun yazdığı Atilla Savumlu’nun yönettiği oyunda, Ömer Burak Ünal rol alıyor. Oyun 24–26 Ekim, 16-30 Kasım 2019 tarihlerinde ve sezon boyunca Hasan Polatkan Kültür Merkezi Sahnesi’nde.

 

KOMEDİ PAZARI

Doğaçlama tiyatro alanında Türkiye’nin önde gelen sanatçılarından biri olan Koray Tarhan ile düzenlenen uzun süreli doğaçlama eğitimi sonrası da şekillenen ve gene sahne üzerinde de oyunun moderatörlüğünü Koray Tarhan’ın üstlendiği doğaçlama formatında ki oyun bu sezonda seyirciyle buluşmaya devam edecek. Doğaçlama Tiyatro literatüründe short form olarak geçen bir grup kısa doğaçlama oyunundan oluşan formatta seyirciden alınan yönelimler doğrultusunda duygu ve durumların beklemedik bir şekilde yön değiştirmesiyle, oyun bir nevi sahne üzerinde yeniden inşa ediliyor. Bu doğaçlama performansı her sahnelenişinde izleyicisine farklı manzaralar sunuyor. Bu sezon oyunun moderatörlüğünü Alican Tüysüz üstleniyor. Oyunda ise, Büşra Aslan, Beste Ersoy, Ceren Tüysüz, Ezgi Alpak, Hüseyin Demir, İpek Uzkalan, İbrahim Göksel Kart, Melike Sever, Olcay Çelik, Serhat Demirtaş rol alıyor. Oyun 17-19-31 Ekim, 21-28 Kasım 2019 tarihlerinde ve sezon boyunca Hasan Polatkan Kültür Merkezi Sahnesi’nde.

 

BİR SİRK HİKÂYESİ    

Günümüzde her an karşımıza çıkan didaktik ve çocukları birey olarak kabul etmeyen çocuk oyunlarının tam aksine çocukların keyifli vakit geçirebileceği bir oyun, bir hikâye.“Bir sirk hikâyesi anlatacağız sizlere. Öyle bir hikâye ki bu tatlı bir huzur veriyor herkese. Bu hikâyenin kahramanları sıradan birer insan. Herkesin tek bir amacı var, mutlu insanlar görmek. Belki bir çizgi kahraman değil hiç biri belki de dünyayı kurtaracak süper güçleri yok ama birlikte insanlara mutluluk dağıtmaya bayılıyorlar. Bu sirkin karşısına açılan hayvanlı sirkle birlikte değişiyor dünyaları.” Yazar ve Yönetmenliğini İlknur Durmaz’ın yaptığı oyunda, Büşra Aslan, Ceren Tüysüz, İpek Uzkalan, Melike Sever, Olcay Çelik, Serhat Demirtaş, Yiğit Gürsoy rol alıyor. Oyun, 15-16-22-23-27-30 Ekim, 3-5 Kasım 2019 tarihlerinde ve sezon boyunca Hasan Polatkan Kültür Merkezi Sahnesi’nde.

 

ZAMAZİNGO

Odunpazarı Belediye Tiyatrosu’nun 2019/2020 tiyatro sezonunun yeni oyunu Aziz Nesin’in öykülerinden sahneye uyarlanan Zamazingo…  Peki Zamazingo nedir? Deyin ki Özgürlük, deyin ki demokrasi ya da İngiliz anahtarı, tirbuşon… Hayatın her kesiminden insan manzaralarıyla, ağlanacak halimize güldüğümüz danslı şarklı bir komedi olarak seyirciyle buluşacak oyunun yönetmenliğini Elçin E. Karaahmet yaparken Dekor Tasarımını Anıl Ateş Işık, Kostüm Tasarımını Çiğdem Öztürk, Dans Koreografisini ise Janna Elmalıoğlu üstleniyor. Oyunda Büşra Arslan, Ceren Tüysüz, Derya Dobrişan, Hüseyin Demir, Olcay Çelik, Yiğit Gürsoy rol alıyorlar. Oyun 2019 Aralık ayında prömiyer yapıyor ve sezon boyunca Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde Sahnesi’nde sahnelenecek.

 

SİHİRLİ YOLCULUK

Odunpazarı Belediye Tiyatrosu’nun 2019-2020 tiyatro sezonunda sahnelenecek yeni çocuk oyunu Sihirli Yolculuk, seyircisine oyunu birlikte oynama teklifini sunuyor. Oyun oynamanın

en ciddi iş olduğu çocuklar ve çocuk kalmayı seven yetişkinler için etrafımızda ki her şeyin oyuncağa dönüştüğü keyifli bir yolculuk. Bu yolculukta kelimelerini kaybetmiş iki oyunbaza kelimelerini tekrar bulmaları için yardım edilirken bir kez daha paylaşmanın ve birlikte oynamanın tadına varılacak. Oyunun Yönetmenliğini Aslı Arslan Uzun yaparken Yönetmen Yardımcılığını Ezgi Büyükdere, Müzik Tasarımını Hasan Evren Biçer, Kostüm Tasarımını Çiğdem Öztürk üstleniyor.  Oyunda Beste Ersoy, Derya Dobrişan, Hüseyin Demir, İbrahim Göksel Kart, İpek Uzkalan rol alıyor. Oyun 12 Kasım 2019 Tarihin de prömiyer yapıyor. Sonrasında ki gösterim günleri ise 14-17-19-20-26-27 Kasım 2019 tarihlerin ve sezon boyunca Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. 

 

 
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
6 + 7 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

 • Kazım Kurt direniş çadırında işçilerle buluştu

  Eskişehir'de Zeytinoğlu Grubu bünyesindeki Entil Endüstri, Halpaki Döküm ve Tarkon Makine fabrikalarında çalışan Birleşik Metal-İş üyesi işçilerin kıdem tazminatları ve 5 aylık ücretlerinin ödenmesi için başlattığı eylem sürüyor.

 • TangoNeva Eskişehirlileri büyüledi

  Odunpazarı Belediyesi’nin her ayın son cumartesi günü gerçekleştirdiği Oda Müziği Konserleri, TangoNeva ile devam etti.

 • TGF’den Bakan Gül ve BİK yönetimine teşekkür

  Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca yazılı bir açıklama yaparak Yeni Yargı Paketi’nde icra ilanlarının kaldırılması yönünde bir karar bulunmadığını açıklayan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve bu konudaki girişimleri nedeniyle Basın İ

 • Şiddetin hiçbir bahanesi olmaz

  Eskişehir Toplum ve Sanat Derneği (ETOS) Tepebaşı Belediyesi’nin desteği ile 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü etkinlikleri çerçevesinde Tepebaşı Belediyesi Özdilek Sanat Merkezi’nde panel düzenledi.

 • Hayvan hakları sergisi açıldı

  Eskişehir Kent Konseyi ve Yeşilay tarafından düzenlenen Sosyal sorumluluk projesine Kanatlı Alışveriş Merkezi tam destek verdi. “Uluslararası Katılımlı Alkol farkındalık karikatürleri “ konulu karikatür sergisi Kanatlı Alışveriş Merkezinde açıldı.

 • Öğrencilerden moral konseri

  Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Eskişehir Şehir Hastanesi Palyatif bakım servisinde yatan hastalar için moral ve motivasyon konseri düzenledi. Konseri Anadolu Üniversitesi Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı ve Eskişehir Şehir Hastanesi Başhekimi U

 • Şebeke suyuna yüzde 60 zam

  ESKİ Genel Kurul toplantısından şebeke suyuna zam çıktı. ESKİ’nin Kasım ayı toplantısında 2020 bütçesi ve performansı görüşüldü ve 2020 yılı su tarifelerine yüzde 60 zam yapılması oy çokluğuyla kabul edildi. ESKİ’nin bütçesi ise 370 milyon TL olarak be

 • İZMİT BELEDİYE BAŞKANINDAN BÜYÜKERŞEN’E ZİYARET

  İzmit Belediye Başkanlığı görevine seçilen Fatma Kaplan Hürriyet, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

 • Kazım Kurt: “Lületaşının yok olmasına izin vermeyeceğiz”

  Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Eskişehir Lületaşı El Sanatları Derneği ile bir araya geldi. Başkan Kurt’un makamında gerçekleşen ziyarete Eskişehir Lületaşı El Sanatları Derneği Başkanı Emre Mangaltepe ile Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

 • ‘Bu İşte Bir Umut Var’ Eskişehirli izleyicilerinden tam not aldı

  Odunpazarı Belediyesi, yönetmenliğini Jale İncekol’un yaptığı ‘Bu İşte Bir Umut Var’ adlı belgesel filmin gösterimini yaptı. Ücretsiz gerçekleştirilen film gösterimine, Eskişehirliler yoğun ilgi gösterdi.

 • BAŞKAN ATAÇ FİLİSTİNLİ AKADEMİSYENLER İLE BULUŞTU

  Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Filistin üniversitelerinde görev yapan yaklaşık 30 akademisyeni ağırladı.

 • ODA MÜZİĞİNDE “ŞİFA”GECESİ

  Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın birçok kez şefliğini üstlenen Musa Göçmen “Şifa” adını verdiği anlatımlı resitalde Eskişehirli müzikseverlerle buluştu. Müziğin iyileştirici etkisi hakkında yıllardır araştırmalar yapan Musa Göçmen, piyano solo

 • USTA SANATÇILAR KENT HALKI İLE BULUŞACAK

  Tepebaşı Belediyesi ve Katadrom Kültür Sanat ve Sosyal Politikalar Derneği işbirliğiyle düzenlenecek Eskişehir Sinema Günleri, sinemaseverler ile sinemanın usta sanatçılarını bir araya getirecek.

 • Gıda dedektifleri eğitim programında

  Tepebaşı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Gıda Güvenliği Derneği işbirliğinde çocukların küçük yaşlarda temel gıda güvenliği konusunda bilinçlendirilerek sağlıklı nesillerin yetiştirilmesi amacıyla 2010 yılından bu yana sürdürülen Gıda Ded

 • Dört bin bebek için 4 bin fidan

  İl Sağlık Müdürlüğü ile Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü arasında yapılan her yenidoğan adına bir fidan dikilmesine ilişkin işbirliği protokolü çerçevesinde Eskişehir Şehir Hastanesi ve Yunus Emre Devlet Hastanesinde 1 Nisan-26 Kasım 2019 tarih aralığında

 • Halk dansları rüzgarı esti

  Tepebaşı Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, muhteşem bir gösteri ile izleyici karşısına çıktı. Nilüfer Belediyesi ve Yenimahalle Belediyesi işbirliğinde düzenlenen gösteri, izleyiciden tam not aldı.

 • Sarar’da toplu işten çıkartma iddiası

  Eskişehir’in en önemli sanayi kuruluşlarından olan Sarar Giyim Sanayi’nde ekonomik sıkıntılar gerekçe gösterilerek toplu işten çıkarmaların olacağı iddia edildi.

 • Erkekler kadına şiddete karşı yürüdü

  Türkiye’de ilk kez Eskişehirli erkekler kadına yönelik şiddete dur demek için yürüyüş yaptı.

 • Devabil Kara Eskişehir’de

  Odunpazarı Belediyesi Çağdaş Sanatlar Galerisi, büyük bir özveri ile sürdürdüğü sanat yolcuğuna Devabil Kara ile devam ediyor. Çağdaş Sanatlar Galerisi’nin 20’inci sergisi olan Devabil Kara “Ara Durum Sentezi” Resim Sergisi, 19 Kasım’da Eskişehirli sanats

 • Odunpazarı’ndan güven, umut ve sevgi dolu etkinlik

  Odunpazarı Belediyesi, Rus Edebiyatında ve Müziğinde Güven, Umut ve Sevgi etkinliği düzenliyor. 20 Kasım Çarşamba Günü Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek olan etkinlik saat 20.00’de başlayacak.

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.