»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
KADIN ÜRETİCİLERE DESTEK TEPEBAŞI’NDA
Tepebaşı Belediyesi’nin yerel üretime ve kadınlara verilen destekler kapsamında uygulamaya koyduğu ve haftanın iki günü Eskişehirliler ile buluşan Kadın Üretici Ürün Satış Noktası için Özdilek Sanat Merkezi’nde resmi açılış töreni düzenlendi.
19.09.2019

Tepebaşı Belediyesi’nin kadın üreticilere destek olmak amacı ile uygulamaya koyduğu Kadın Üretici Ürün Satış Noktası için Özdilek Sanat Merkezi’nde resmi açılış töreni düzenlendi.

Törene Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan, Tepebaşı Kırsal Kalkınma Kurulu Yürütme Kurulu Başkanı Çetin Toraman, Eskişehir Lokantacılar Odası Başkanı Bahar Bilen, Hoşnudiye Mahalle Muhtarı Figen Rençber, üreticiler ve vatandaşlar katıldı.

“Ahmet Ataç bizlerin sesini duydu”

Törende kadın üreticiler adına konuşma yapan Saliha Çavuş, proje ile üretici kadınların özgüven kazandığını belirterek, “Biz kadın arkadaşlarımız ile köylerimizde otururken, sürekli olarak ürünlerimizi nasıl pazarlayacağımızı düşünüyorduk. Sağ olsun Sayın Ahmet Ataç, bizlerin sesini duydu. Bizler zaten üreten ve yetiştiren hanımlardık; şimdi kazanan hanımlar da olduk ve çok mutluyuz. Her zaman erkeklerimizin arkasında dimdik manevi olarak dururken artık parasal olarak da duruyoruz. Kendimizi güvende hissediyoruz, ayaklarımızın üzerinde durmayı başardık, özgüvenimiz geldi. Yaptığımız ev salçaları, soslar, reçellerin hepsi doğal. El emeğimizle ürettiğimiz ürünler ile ortaya çıkıyor. Bize bu imkanı sağladığınız için çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Kadınlarımıza verdiği değeri Eskişehir’de bilmeyen yoktur”

Hoşnudiye Mahalle Muhtarı Figen Rençber ise kadınların desteklenmesinin önemine değindi ve “Tepebaşı Belediyemize, Batıkent’in ardından mahallemizde gerçekleştirdiği bu uygulamadan dolayı çok teşekkür ediyorum. Bir kadın muhtar olarak her zaman kadınların desteklenmesinden yanayım. Hanımeli Sokak ile de kadınlarımıza büyük destekler verilmişti. Ahmet Başkanımızın kadınlarımıza verdiği değeri ve önemi, Eskişehir’de bilmeyen yoktur. Kendisine mahallem adına bir kez daha teşekkür ediyorum”  diye konuştu.

“Çalışmalarımız meyve vermeye başladı”

Tepebaşı Kırsal Kalkınma Kurulu Yürütme Kurulu Başkanı Çetin Toraman da

Kırsal Kalkınma Kurulu ile ilgili çalışmalara yaklaşık 4 yıl önce başladık. Bu yıl bu çalışmalarımız meyve vermeye başladı. Hazırladığımız yönetmelik, Belediye Meclisi’nden oy birliği ile geçti. Üreten kadının desteklenmesi adına oldukça önemli olan bu proje için emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” sözlerini kullandı.

“Tarımını ihmal eden iflas eder”

Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ise tarımın ve tarıma verilen desteğin önemine vurgu yaparak, “Bu güzel oluşumun mimarı Tepebaşı Belediyesi’ne, tarıma verdikleri desteklerden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Biz de kurum olarak ülkemizde tarımın önemine sürekli olarak dikkat çekiyoruz. Tüm dünyada, ‘Tarımını ihmal eden, iflas eder’ diye önemli bir söz var. Bu anlamda Tepebaşı Belediyesi’nin tarıma verdiği değer çok önemli. Burada üretici kadınlarımızın ürünleri değer kazanıyor. Bol, bereketli kazançlar diliyorum” şeklinde konuştu.

“Kadınlarımızın emekleri değerleniyor”

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ise üretici kadınlara verilen destekler hakkında bilgiler verirken, “Bütün şehir yasası ile birlikte 50’ye yakın köyümüz, mahalle olarak bize bağlandı. Bizler buna çok sevindik çünkü ekip olarak tarımı seviyoruz ve öneminin farkındayız. Köylerimizin de hayvancılık ve tarım ile gelişebileceğini biliyoruz. Mahalle olan köylerimiz ile temasımız başladıktan sonra derhal Kırsal Kalkınma Müdürlüğü’nü kurduk. Ardından da Türkiye’de bir ilk olarak Kırsal Kalkınma Kurulu’nu Meclis kararı ile oluşturduk. Biz Tepebaşı Belediyesi olarak sıradan işler yapmayı sevmiyoruz. Baktığınızda işlerimizin Türkiye’ye örnek olacak ve ilk kez yapılan projeler olduğunu görüyorsunuz. Bugün burada Kadın Üretici Ürün Satış Noktası’nın ikinci merkezini açıyoruz. Katılımcı kadınlarımızın tamamının yüzünün güldüğünü görebilirsiniz çünkü emekleri değerleniyor, aile bütçelerine katkıda bulunuyorlar. Bu uygulamaya katılan kadınlarımızın sayısını ve açıldığı noktaları artırmak istiyoruz. Kadınlarımızın kendi elleri ile ürettiği ürünleri satması kadar güzel bir şey olamaz. Kadınımızın baş tacı edilmesi gerektiğini açıkça ifade eden Büyük Atatürk’ün izinde olmaya devam edeceğiz. Kadınlarımız ile birlikte yükselen bir topluluk olmamız gerektiğine inanıyoruz. Tüm bacılarıma emekleri için teşekkür ediyorum, bol kazançlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Başkan Ataç, katılımcılar ve üretici kadınlar ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Her Perşembe günü Özdilek Sanat Merkezi’nde (Hoşnudiye Mahallesi Tunç Sokak No:9) kurulan Kadın Üretici Ürün Satış Noktası, Cumartesi günleri ise Batıkent Belde Evi bahçesinde (Batıkent Mahallesi Gerekli Sokak No:1) Eskişehirliler ile buluşuyor.

 
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
2 + 3 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

 • Çamlıca’da temizlik ve ot biçme çalışması

  Tepebaşı Belediyesi’nin mahallelerde gerçekleştirdiği temizlik çalışmaları hız kesmeden devam ederken, ekipler son olarak Çamlıca Mahallesi’nde temizlik ve ot biçme çalışması gerçekleştirdi.

 • Yasak günlerinde asfalt çalışmaları devam etti

  Korona Virüs ile Mücadele Eylem Planı'nı kararlılıkla uygulayan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde bir yandan Kriz Masası aracılığıyla vatandaşların ihtiyaçlarını giderirken, diğer yandan da çalışmalarını sürdürüy

 • ‘Don ve kırağı TARSİM kapsamına alınmalı’

  CHP Milletvekili Utku Çakırözer Eskişehir’de salgından etkilenen ilçelere ziyaretlerini sürdürüyor. Eskişehir’in Han ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulunan Çakırözer, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı ve İlçe Başkanı Deniz Açık ile ilçe muhtarlarıyla bir

 • Açılacak kreşler dezenfekte edildi

  Tüm dünyayla birlikte ülkemizde de etkili olan koronavirüs salgını nedeniyle alınan önlemler kapsamında, kreşler, anaokulları ve gündüz bakım evleri, 16 Mart’ta kapatılmıştı. Aradan geçen süre sonunda ülkemizde uygulamaya alınan normalleşme planı kapsamın

 • Küpeli liman bağlantısı için destek çağrısı yaptı

  AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan ve beraberindeki heyeti ağırlayan Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli, Eskişehir OSB ile Hasanbey Lojistik Merkezi arasındaki demiryolu bağlantısının sağlanması, Eskişehir’in Gemlik Limanına demiryoluyla bağlanmasının öne

 • ‘Çiftçiler dertlerine derman bekliyor’

  Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Jale Nur Süllü, Odunpazarı Ziraat Odası’nı ziyaret ederek Başkan Naci Erdemli ile Eskişehir’de yaşanan kırağı ve dolu felaketi sonrası, çiftçilerin yaralarının sarılması için görüş alışverişinde bulundu.

 • BÜYÜME İYİ YOLDA, İHRACATA DİKKAT!

  Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Başkanı Nadir Küpeli, TÜİK tarafından açıklanan 2020 yılı ilk çeyrek ekonomik büyüme verileri ve nisan ayı dış ticaret rakamlarını değerlendirdi.

 • 620 VATANDAŞA SICAK YEMEK ULAŞTIRILIYOR

  Tepebaşı Belediyesi Nihal-İsmail Akçura Aşevi, ihtiyaç sahibi vatandaşların yanı sıra 65 yaş üstü, yalnız yaşayan ve evlerinden çıkamayan 620 vatandaşa sıcak yemek ulaştırmayı sürdürüyor.

 • 'İstikrar sağladık'

  Günlük koronavirüs tablosunu

 • MAVİ MASA YANINIZDA

  Tepebaşı Belediyesi Mavi Masa hattı ile sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan 30-31 Mayıs tarihlerinde de kent sakinlerinin yanında olacak. Belediye ekipleri, Vefa Sosyal Destek Grubu ile koordineli şekilde ihtiyaçları karşılayacak.

 • Can kaybı 4.461 'e yükseldi

  Güncel Korona virüs tablosu

 • 25 bin adet maske üretip dağıttılar

  Sivrihisar Halk Eğitim Merkezinde yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı yüzde 100 pamuk ve yıkanabilir kumaş ile Nonwoven kumaştan maske üretiliyor.

 • Yollarda trafik işaretleme çalışmaları devam ediyor

  Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri kent genelinde çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Ekipler bu kapsamda son olarak Ankara Karayolu ile Seyitgazi ilçesi arasında bulunan beton yol üzerinde yol kenarı dikme

 • ESOGÜ Projesine 2 ülkeden destek

  Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile İran Bilim, Araştırma ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı Uluslararası Bilimsel İşbirliği Merkezi’nin (CISC/MSRT) açtığı ortak proje çağrısı sonuçları açıklandı.

 • Berber ve kuaförlerde ilaçlama devam ediyor

  Tepebaşı Belediyesi, ilçede faaliyet gösteren berberler ve kuaförlerde ilaçlama çalışmasını sürdürüyor. Çalışma kapsamında ilçede bulunan iş yerleri özenle dezenfekte ediliyor.

 • ‘Toplumsal muhalefetin sesi kısılmak isteniyor’

  Enerji, Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası İl Temsilciliği (ESM) tarafından iktidarın baro ve oda seçimlerine yönelik düzenleme yapılacağı açıklamalarına tepki gösterdi.

 • Büyükşehir’de toplantılar internet üzerinden sürüyor

  Korona Virüs ile Mücadele Eylem Planı’nı kararlılıkla uygulayan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, bu süreçte üst düzey toplantıları da internet ortamına taşıdı. Başkan Büyükerşen’in de katıldığı toplantılarda Genel Sekreter Ayşe Ünlüce başta olmak üzere ge

 • ‘Bilinçsiz şekilde besleme yapmayın’

  Eskişehir Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu Başkanı Ece Bilgin, artan hava sıcaklıkları nedeniyle sokak hayvanları için herkesin kapısının önüne bir kap su ve bir kap mama bırakması gerektiğini hatırlattı.

 • Tepebaşı’ndan sınav desteği

  Tepebaşı Belediyesi, YKS 2020’ye girecek olan 12. sınıf öğrencileri için online psikolojik danışmanlık hizmeti verecek. Gençler alacakları destek ile sınav kaygısını atlatabilecek.

 • Sağlık Bakanlığı’ndan 11 sektör için yeni önlemler!

  Sağlık Bakanlığı, Koronavirüs Bilim Kurulu'nun önerileriyle kontrollü normalleşme süreci kapsamında, 11 sektöre yönelik alınması gereken tedbirleri belirledi. Bakanlık, bu kapsamda tek başlıkta topladığı Covid Rehberleri'ni ilk kez yayımladığını açıkladı.

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.