»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
KADIN ÜRETİCİLERE DESTEK TEPEBAŞI’NDA
Tepebaşı Belediyesi’nin yerel üretime ve kadınlara verilen destekler kapsamında uygulamaya koyduğu ve haftanın iki günü Eskişehirliler ile buluşan Kadın Üretici Ürün Satış Noktası için Özdilek Sanat Merkezi’nde resmi açılış töreni düzenlendi.
19.09.2019

Tepebaşı Belediyesi’nin kadın üreticilere destek olmak amacı ile uygulamaya koyduğu Kadın Üretici Ürün Satış Noktası için Özdilek Sanat Merkezi’nde resmi açılış töreni düzenlendi.

Törene Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan, Tepebaşı Kırsal Kalkınma Kurulu Yürütme Kurulu Başkanı Çetin Toraman, Eskişehir Lokantacılar Odası Başkanı Bahar Bilen, Hoşnudiye Mahalle Muhtarı Figen Rençber, üreticiler ve vatandaşlar katıldı.

“Ahmet Ataç bizlerin sesini duydu”

Törende kadın üreticiler adına konuşma yapan Saliha Çavuş, proje ile üretici kadınların özgüven kazandığını belirterek, “Biz kadın arkadaşlarımız ile köylerimizde otururken, sürekli olarak ürünlerimizi nasıl pazarlayacağımızı düşünüyorduk. Sağ olsun Sayın Ahmet Ataç, bizlerin sesini duydu. Bizler zaten üreten ve yetiştiren hanımlardık; şimdi kazanan hanımlar da olduk ve çok mutluyuz. Her zaman erkeklerimizin arkasında dimdik manevi olarak dururken artık parasal olarak da duruyoruz. Kendimizi güvende hissediyoruz, ayaklarımızın üzerinde durmayı başardık, özgüvenimiz geldi. Yaptığımız ev salçaları, soslar, reçellerin hepsi doğal. El emeğimizle ürettiğimiz ürünler ile ortaya çıkıyor. Bize bu imkanı sağladığınız için çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Kadınlarımıza verdiği değeri Eskişehir’de bilmeyen yoktur”

Hoşnudiye Mahalle Muhtarı Figen Rençber ise kadınların desteklenmesinin önemine değindi ve “Tepebaşı Belediyemize, Batıkent’in ardından mahallemizde gerçekleştirdiği bu uygulamadan dolayı çok teşekkür ediyorum. Bir kadın muhtar olarak her zaman kadınların desteklenmesinden yanayım. Hanımeli Sokak ile de kadınlarımıza büyük destekler verilmişti. Ahmet Başkanımızın kadınlarımıza verdiği değeri ve önemi, Eskişehir’de bilmeyen yoktur. Kendisine mahallem adına bir kez daha teşekkür ediyorum”  diye konuştu.

“Çalışmalarımız meyve vermeye başladı”

Tepebaşı Kırsal Kalkınma Kurulu Yürütme Kurulu Başkanı Çetin Toraman da

Kırsal Kalkınma Kurulu ile ilgili çalışmalara yaklaşık 4 yıl önce başladık. Bu yıl bu çalışmalarımız meyve vermeye başladı. Hazırladığımız yönetmelik, Belediye Meclisi’nden oy birliği ile geçti. Üreten kadının desteklenmesi adına oldukça önemli olan bu proje için emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” sözlerini kullandı.

“Tarımını ihmal eden iflas eder”

Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ise tarımın ve tarıma verilen desteğin önemine vurgu yaparak, “Bu güzel oluşumun mimarı Tepebaşı Belediyesi’ne, tarıma verdikleri desteklerden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Biz de kurum olarak ülkemizde tarımın önemine sürekli olarak dikkat çekiyoruz. Tüm dünyada, ‘Tarımını ihmal eden, iflas eder’ diye önemli bir söz var. Bu anlamda Tepebaşı Belediyesi’nin tarıma verdiği değer çok önemli. Burada üretici kadınlarımızın ürünleri değer kazanıyor. Bol, bereketli kazançlar diliyorum” şeklinde konuştu.

“Kadınlarımızın emekleri değerleniyor”

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ise üretici kadınlara verilen destekler hakkında bilgiler verirken, “Bütün şehir yasası ile birlikte 50’ye yakın köyümüz, mahalle olarak bize bağlandı. Bizler buna çok sevindik çünkü ekip olarak tarımı seviyoruz ve öneminin farkındayız. Köylerimizin de hayvancılık ve tarım ile gelişebileceğini biliyoruz. Mahalle olan köylerimiz ile temasımız başladıktan sonra derhal Kırsal Kalkınma Müdürlüğü’nü kurduk. Ardından da Türkiye’de bir ilk olarak Kırsal Kalkınma Kurulu’nu Meclis kararı ile oluşturduk. Biz Tepebaşı Belediyesi olarak sıradan işler yapmayı sevmiyoruz. Baktığınızda işlerimizin Türkiye’ye örnek olacak ve ilk kez yapılan projeler olduğunu görüyorsunuz. Bugün burada Kadın Üretici Ürün Satış Noktası’nın ikinci merkezini açıyoruz. Katılımcı kadınlarımızın tamamının yüzünün güldüğünü görebilirsiniz çünkü emekleri değerleniyor, aile bütçelerine katkıda bulunuyorlar. Bu uygulamaya katılan kadınlarımızın sayısını ve açıldığı noktaları artırmak istiyoruz. Kadınlarımızın kendi elleri ile ürettiği ürünleri satması kadar güzel bir şey olamaz. Kadınımızın baş tacı edilmesi gerektiğini açıkça ifade eden Büyük Atatürk’ün izinde olmaya devam edeceğiz. Kadınlarımız ile birlikte yükselen bir topluluk olmamız gerektiğine inanıyoruz. Tüm bacılarıma emekleri için teşekkür ediyorum, bol kazançlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Başkan Ataç, katılımcılar ve üretici kadınlar ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Her Perşembe günü Özdilek Sanat Merkezi’nde (Hoşnudiye Mahallesi Tunç Sokak No:9) kurulan Kadın Üretici Ürün Satış Noktası, Cumartesi günleri ise Batıkent Belde Evi bahçesinde (Batıkent Mahallesi Gerekli Sokak No:1) Eskişehirliler ile buluşuyor.

 
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
4 + 2 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

 • Odunpazarı Belediye Tiyatrosu Çocuk Oyunları sezon açılışı yapıldı

  Odunpazarı Belediye Tiyatrosu Çocuk Oyunları 2019-2020 sezon açılışını gerçekleştirdi. Yazar ve yönetmenliğini İlknur Durmaz’ın yaptığı “Bir Sirk Hikayesi” adlı oyunu sahneleyen Odunpazarı Belediye Tiyatrosu Oyuncuları, sezon boyunca 1’si yeni oyun olmak

 • Odunpazarı Belediyesi’nden gençlere örnek destek

  Mimarlar Odası Eskişehir Şube Başkanı Sedar Çavdar ve Girişimcilik ve Tasarım Kampı kurucuları Kübra Kasapoğlu ile Burak Özdemir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti.

 • ODA MÜZİĞİNDE KEMAN VE PİYANONUN MUHTEŞEM UYUMU

  Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın hafta içi programında yer alan oda müziği konserlerinde bu hafta keman sanatçısı Ols Cinxo ve piyanist Olga Hasanova sahne aldı.

 • MASAL ŞATOSU ATÖLYESİ İSTANBUL’DA TANITILDI

  Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Masal Şatosu, turizme sunduğu katkının yanı sıra çocuklar için düzenlediği ücretsiz atölye çalışmalarıyla da örnek oluyor. Son olarak Masal Şatosu’nda çocuklar için hazırlanan atölyeler Yıldız Tekn

 • ÜRETMENİN HAZZINI YAŞIYORLAR

  Tepebaşı Belediyesi ve Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) işbirliğiyle zihinsel engelli bireylere yönelik Türkiye’deki Organize Sanayi Bölgelerinde ilk ve tek olma özelliği taşıyan Engelliler Montaj Atölyesi, faaliyetlerine başladı. Atölye bünyesind

 • ÇUKURHİSARLI KADINLARIN EL EMEĞİ ÜRÜNLERİ GÖRÜCÜYE ÇIKTI

  Tepebaşı Belediyesi Çukurhisar Belde Evi kursiyerleri, el emeği göz nuru ürünlerini açılan karma sergide beğeniye sundu.

 • SİNEMANIN NABZI TEPEBAŞI’NDA TUTULUYOR

  Tepebaşı Belediyesi ile Arjantin Büyükelçiliği tarafından ücretsiz olarak düzenlenen Arjantin Film Festivali sinemaseverleri ağırlamayı sürdürüyor.

 • GENÇLER YABANCILARA ODUNPAZARI’NI TANITTI

  Gençler için düzenlediği ücretsiz kurslar, seminerler ve etkinliklerin yanı sıra çeşitli kurum ve kuruluşlarla iş birliği içinde çalışan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi, Avrupa’da bu yıl 3’üncüsü düzenlenen ‘ErasmusDays’ kapsamında 60 yaba

 • YENİKENT-YAZIDERE YOLU DA BETON YOL OLUYOR

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Türkiye’nin çeşitli kentlerinde denenen ve başarılı sonuçlar alınan beton yol çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde tamamlanan Cevizli-Bardakçı-Hankaraağaç-Gökçekuyu mahallelerini kapsayan 30 kilometr

 • ENGELSİZ FİLMLER FESTİVALİ SONA ERDİ

  Engelli bireylerin de festival filmlerini izleyebilmeleri için tam erişim formatında hazırlanan ve kültürel hayata eşit katılım hakkını savunan Engelsiz Filmler Festivali sona erdi. Festivale katılanlar birbirinden güzel filmleri izleme fırsatı bulurken,

 • Olta Balıkçılığı ve Doğal Yaşam Seminerinde uygulama dersi yapıldı

  Odunpazarı Belediyesi Halk Merkezleri ve Eskişehir Olta Balıkçıları ve Doğal Yaşamı Koruma Derneği (ESBALDER), Olta Balıkçılığı ve Doğal Yaşam Seminerine uygulama dersi ile devam etti. Aydın Arat Parkı’nda yapılan uygulama dersine Odunpazarı Belediye Başk

 • Kazım Kurt: “Her zaman gençlerin yanında olacağız”

  Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulan Anadolu Kaşifleri Öğrenci Topluluğunun tanışma toplantısına katıldı. Toplantıda konuşan Başkan Kurt, “Okullarda topluluklar, kulüpler var ama demokrati

 • MATEMATİK TEPEBAŞI’NDA SEVDİRİLİYOR

  Tepebaşı Belediyesi Matematik Evi’nde düzenlenen eğitimler ile matematik, farklı, kolay ve eğlenceli metotlarla sevdiriliyor.

 • ARJANTİN BÜYÜKELÇİSİ TEPEBAŞI’NA HAYRAN KALDI

  Tepebaşı Belediyesi ile Arjantin Büyükelçiliği tarafından düzenlenen film festivaline katılmak için Eskişehir’e gelen Arjantin Büyükelçisi Jorge A. Mastropietro, Tepebaşı Belediyesi’nin projelerini yerinde inceleyerek, gençlerle bir araya geldi.

 • Eski tas eski hamam

  Olağanüstü kongre kararı olan kulübe talipli çıkmayınca mevcut Başkan Osman Taş zoraki bir yönetim oluşturarak yeniden görevde kaldı. Alınan bu karar Eskişehirspor’u iyice çıkmazın içine zora soktu.

 • Odunpazarı Belediyesi’nden asfalt atağı

  Odunpazarı Bölgesinde başlattığı asfalt atağı devam eden Odunpazarı Belediyesi, 6 Mahallede 24 sokakta toplam 47 bin m2 yol yapım ve onarım çalışması yaptı.

 • ALMAN GENÇLER ESKİŞEHİR’DEN MUTLU AYRILDI

  Kardeş şehir Frankfurt'tan değişim programı ile Eskişehir'e gelen yaklaşık 15 genç, Eskişehir’de çok keyifli vakit geçirdiklerini belirterek, Başkan Büyükerşen’e hayata geçirdiği projeler dolayısıyla teşekkür ettiler.

 • MASAL ŞATOSU’NDA VİYOLA RESİTALİ

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Her şey çocuklar için’ ilkesiyle açılan ve turistlerden büyük ilgi gören Masal Şatosu’nda düzenlenen Şatoda Müzik etkinlikleri, başta çocuklar olmak üzere sanatseverlere müzik ziyafeti yaşatmaya devam ediyor.

 • METİN ÖZÖĞÜT YAŞAM VE BAKIM MERKEZİ’NİN YAPIMI DEVAM EDİYOR

  Tepebaşı Belediyesi, duyarlı vatandaşların desteklerini Eskişehir’e kazanım olarak sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Özöğüt ailesi tarafından inşaat giderleri karşılanan Metin Özöğüt Yaşam ve Bakım Merkezi’nin yap

 • ARJANTİN FİLM FESTİVALİ BAŞLADI

  Tepebaşı Belediyesi ile Arjantin Büyükelçiliği tarafından ücretsiz olarak düzenlenen Arjantin Film Festivali, açılış töreni ve El Hijo De La Novia (Gelinin Oğlu) adlı filmin gösterimi ile başladı.

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.