»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
GÜNDEM
Tepebaşı Belediyesi Evde Bakım Hizmetleri (TEBEV) maddi kaynağı bulunmayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olmaya devam ediyor. TEBEV hizmetleri kapsamında 2019 yılı boyunca ziyaret edilen vatandaş sayısı 3 bin 407’ye ulaştı.
Odunpazarı Belediyesi, kurumsal kapasitesini geliştirmek için personellerine yönelik başlattığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Yazılımları Eğitimini tamamladı.
Dünyayı sarsan corona virüsü pek çok kişinin hayatını kaybetmesine neden olurken dünya çapında tedirginlik yaratan corona virüsünde her geçen gün vaka sayısı artıyor.
Tepebaşı Belediyesi ile Eskişehir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği arasında imzalanan “Düve Yetiştiriciliğini Geliştirme Projesi” protokolü kapsamında Kızılcaören Mahallesi’ndeki büyükbaş hayvan sahiplerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlend
Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen Tarih Konuşmaları’nda bu kez, “Demokrat Parti İktidarı Döneminde CHP, Partiyi Dönüştüren 10 Yıllık Muhalefet Dönemi” konuşuldu.
Eskişehir Kent Konseyi’nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları paydaşlığında düzenleyeceği 8. Eskişehir Liselerarası Tiyatro Şenliği için geri sayım başladı.
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Muhammed Evvah Karakılıç, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan değerlendirme sonucunda kalite belgesi almaya hak kazandıklarını ve hastane olarak bu belge i
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Türkiye’nin önemli eğitim kurumlarının akademisyen ve öğrencileriyle temaslarını sürdürüyor.
Birlik Vakfı Eskişehir Şubesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Pazartesi Konuşmalarının bu haftaki konuğu “Günümüzde Hadis Çalışmaları” konusuyla Doç. Dr. Kadir Demirci oldu.
Demokratik Sol Parti Genel Başkan Yardımcısı Dilara Tambova, 14 Şubat Sevgililer Günü öncesi basın açıklaması gerçekleştirdi.
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Pınar Yıldız, medyanın insan sağlığı üzerindeki sorumluluğuna dikkat çekerek bu sorumluluğa uygun hareket edilmesinin gereğine işaret etti.
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, düzenlenen bilgilendirme toplantılarında Eskişehirliler ile bir araya gelerek çalışma ve projeler hakkında bilgi vermeye devam ediyor.
Alternatif eğitim programları üretilmesi amacı ile düzenlenen Doğa ve Mekan Bazlı Eğitim Programı Yazım Çalıştayı, program geliştirme uzmanı eğitimcilerin katılımı ile yapıldı.
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Uzman Diyetisyen Nur Ateş Şahinkaya, bilinçsizce yapılan diyetlerin insan hayatını riske attığını belirterek konuyla ilgili bilgilendirici bir açıklama yaptı.
Odunpazarı Belediyesi, Odunpazarı sokaklarında müzik yapacak olan sokak müzisyenlerini seçti. Müzisyenler belirli aralıklarla belirlenen yerlerde performans sergileyecek.
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ), vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda ihtiyaç duyulan bölgelerde yeni Su Yükleme Noktaları’nı hizmete sunmaya devam ediyor.
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın hafta içi programında yer alan oda müziği konserlerinde bu hafta Sepiolite Ensemble grubu sahne aldı.
Tepebaşı Belediyesi ve İş Sanat tarafından düzenlenen, Türk şiirinin en büyük şairlerinden Nâzım Hikmet’in yaşamını konu alan “Nâzım’a Yolculuk” sergisini, yüzlerce sanatsever ziyaret etti.
Başta kadınlar ve çocuklar olmak üzere 7’den 70’e herkese ücretsiz kurs hizmeti veren ESMEK, kadınların emeklerini Eskişehirliler ile buluşturmaya devam ediyor.
OMM Odunpazarı Modern Müze, Karina Smigla-Bobinski’nin ADA isimli interaktif sergisine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
Türkiye’nin ilk kilim müzesi olan Sivrihisar Kilim Müzesinin dış görünümü kilim motiflerinden oluşturularak, gelen ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.
Boğaziçi Üniversitesi ile Tepebaşı Belediyesi’nin iş birliğinde düzenleyeceği “Her Yönüyle Çocuk” temalı “Açık Ders” etkinlikleri ile çocuk gelişimini ele alacak. Gerçekleştirilecek ilk etkinlikte, “Çocuklukta Ahlaki ve Toplumsal Sorgulamanın Gelişimi” ko
Tepebaşı Belediyesi ve Tarih Vakfı iş birliğinde düzenlenen Tarih Konuşmaları’nın 6’ncısı “Demokrat Parti Döneminde CHP, Partiyi Dönüştüren 10 Yıllık Muhalefet Dönemi” söyleşisi ile gerçekleşecek.
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanları ile bir araya geldi.
Seyitgazi Ziraat Odası Başkanı Erhan Erden, çiftçileri sahte tohuma karşı uyardı. Başkan Erden, yaptığı açıklamada, özellikle ay çekirdeği, mısır ve pancar tohumunun tedarikinin yapıldığı bu günlerde yetkili bayilerden ihtiyacın karşılanması, sahte tohum
Kornişon, pancar, lahana, acur, fasulye, karnabahar ve sarımsak gibi pek çok çeşidi ve kendine has lezzetiyle sağlık kaynağı olan turşu, soğuk havaların en gözde yiyeceklerinden. Evde cam kavanozda ve uygun koşullarla yapıldığında sağlık için de son derec
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın, gençlik yapılanmaları ile temasları devam ediyor.
CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü Mimarlar Odası’nı ziyaret ederek, yeni seçilen yönetimlerini kutladı. Çakırözer ve Süllü sivil toplum örgütlerinin hayatın her alanında olduğuna vurgu yaparak, Mimarlar Odası yönetimine çalışm
Odunpazarı Belediyesi, kurumsal kapasitesini geliştirmek için personellerine yönelik Coğrafi Bilgi Sistemleri Yazılımları Eğitimi vermeye başladı.
Odunpazarı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde bulunan cadde, sokak ve parklarda ağaç budama çalışmalarına devam ediyor.
Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.