»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
ÇEVRE
Odunpazarı Belediyesi, Odunpazarı Bölgesi’nde bulunan riskli yapıların yıkımlarına devam ediyor.
Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan, ilçede kurulan halk pazarında vatandaşlarla sohbet etti. Başkan Gündoğan sohbetin ardından vatandaşlara helva dağıttı.
Eskişehir'in İnönü ilçesinde kayalıklarda 4 gündür mahsur kalan keçi, AKUT ekiplerince bulunduğu yerden alındı.
Eskişehir İnönü İlçesi İsmetpaşa Mahallesindeki Kösepınarı Parkı içerisinde bulunan aydınlatma lambaları bir kez daha magandaların hedefi oldu.
Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü “Sıfır Atık” projesini hayata geçirdi.
ANAP, Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları (SEIP) kapsamında Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile imzalanan “2. Ağaçlandırma İş Birliği Protokolü” çerçevesinde Ankara Polatlı’da 50 bin adet fidan dikimi gerçekleştirdi.
Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü Kamu Kurum bahçelerini ağaçlandırmaya devam ediyor.
Büyükşehir Belediyesi’nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı aleyhine açtığı, kömürlü termik santralin yapılması planlanan alana ilişkin imar planı iptal davası, Eskişehir 1. İdare Mahkemesi’nde görüşülmeye başlandı.
Büyükşehir Belediyesi Miraç Kandili sebebiyle Hamamyolu ve Köprübaşı’nda vatandaşlara lokma ikram etti.
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda makamını devrettiği Burak Bağcı’ya verdiği sözü tuttu.
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mahmudiye Atçılık Meslek Yüksek Okulu bahçesine fidan dikimi yapıldı. Birkaç öğrencinin fidan dikimine atları ile birlikte eşlik etmesi ilginç anlara sahne oldu.
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ve Başkan Vekili Metin Saraç, Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel ve Orman Bölge Müdürlüğü personelini ağırladı.
Kırsalda hayata geçirilen projeler ile üreticilerin yanında olan Büyükşehir Belediyesi, kendi bünyesinde ürettiği yerel tohumları Eskişehirlileri buluşturmaya devam ediyor.
Tepebaşı Belediyesi, kent merkezindeki rögar kapaklarında gerçekleştirdiği ilaçlama çalışmalarına devam ediyor.
ESMEK, Mobil Eğitim Aracı ile kırsalda yaşayan vatandaşlara hizmet vermeye başladı.
Orman Genel Müdürlüğünün 180. Kuruluş yılı nedeniyle Eskişehir’de bir doğa yürüyüşü düzenlendi. 700 kişinin katıldığı yürüyüş görkemli görüntülere sahne oldu.
Eskişehir Açık Ceza İnfaz Kurumunda bulunan hükümlüler tarafından 3000 adet karaçam fidan ekimi gerçekleştirilecektir.
Su yalnızca politikacıların inisiyatifine bırakılamayacak kadar hayati öneme sahip ve tüm canlılar için yaşamsal bir haktır !…
Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Başkanı Cavid Aydın, yönetim kurulu üyeleri ve gençleri; Turk Dünyası’nın önemli bayramlarından biri olan Nevruz Bayramı nedeniyle, Eskişehir Maide Bolel Huzurevini ziyaret ettiler.
Eskişehir’in İnönü Belediye Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Kültür Gezileri kapsamında ilçe Çanakkale Gezisi düzenlendi.
Büyükşehir Belediyesi, Kırsal Kalkınma Projeleri ile zor günlerden geçen çiftçilere desteklerini sürdürüyor.
Cibuti Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Aden Houssein Abdillahi ve beraberindeki heyet Eskişehir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi. ESO’da gerçekleştirilen ziyaret sonrası Eskişehir ve Cibuti arasında karşılıklı sanayi ve ticaret heyet
Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK) bünyesinde Bahçe Bakımı kursuna katılan kursiyerler Büyükşehir Belediyesi’nin seralarında uygulamalı eğitim aldılar.
Eskişehir Kent Konseyi ve Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Veterinerlik İşleri Şube Müdürlüğü, sokak hayvanlarının barınabilmesi için kulübeleri ihtiyaç duyulan noktalara yerleştirmeye devam ediyor.
Tepebaşı Kırsal Kalkınma Kurulu, üreticilere verdiği destek çalışmalarını sürdürüyor. Son olarak Eskişehirli 46 üretici, Bursa’daki modern küçükbaş yetiştirme işletmelerini yerinde inceleme fırsatı buldu.
Türkiye'nin en büyük fidanlıklarından Eskişehir Orman Fidanlığında çalışan 100 kadın işçi, tohumdan çimlendirmeye, bakımdan sulamaya kadar birçok işi üstlenerek yeşil bir dünya için emek harcıyor.
Kütahya’da ilkokul öğrencileri, bağımlılıkla mücadeleye dikkat çekmek için yürüdü.
Kütahya'nın Domaniç ilçesinde, kar yağışı, sis ve buzlanma nedeniyle ulaşım zaman zaman güçlükle sağlanıyor.
Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı işbirliği ile Seyitgazi yolunda bulunan Jandarma kontrol noktasının etrafına fidan dikildi.
ESMEK’de gerçekleşen “ Temel Fotoğrafçılık” kursuna katılan kursiyerler, 7 haftadır Eskişehir’in çeşitli bölgelerinde gerçekleştirdikleri uygulamalı eğitimlerde beğeni toplayan fotoğraflara imza atıyorlar.
Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.