»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
BİLİM-TEKNOLOJİ
Windows 10'a getirilen yeni güncellemeyle bilgisayarlara takılan harici bellekler "Güvenli Çıkart" komutu verilmeden çıkarılabilecek.
TÜLOMSAŞ bünyesinde yaklaşık 1,5 yıl önce kurulan "Dijital Dönüşüm Ofisi" belirlediği yol haritası doğrultusunda ilk olarak lokomotif sistemlerini dijital hale getiriyor.
Tepebaşı Gençlik Meclisi tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen Mülakat Simülasyonu etkinliğinin 5.’si gerçekleştirdi.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Türk Silahlı Kuvvetlerinin ülkesini ve milletini savunması için ihtiyaç duyulan savunma sanayi ihtiyaçlarının milli ve yerli olarak üretilmesi bir tercih değil, bir zorunluluktur." dedi.
VSY Biotechnology 40. TOD Kış Sempozyumu'nda yer aldı VSY Biotechnology, göz kusurlarına yönelik çözümleriyle 40. TOD Kış Sempozyumu'nda yer aldı
Turkcell, TOBB ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu iş birliğiyle hayata geçirilen "Geleceği Yazan Kadınlar Projesi" ile yazılım konusunda istihdam kapasitesinin artırılması hedefleniyor.
Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar, "Hakkari'den Edirne'ye her ilimizde artık, böylesine ileri teknoloji eğitimlerinin sunulacağı atölyelerin olması, ülkemiz için çok büyük bir kazanç." dedi.
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Öğrenci Kolu Kulübü’nün 9 Yaşındaki Numan Mert Olkun için hayata geçirdiği ‘Robotel Projesi’ için Kulüp Yönetim Kurulu Başkanı Havva Fatma Özbay ve Kulüp üyelerini ödüllendirdi.
Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şahin Karasar, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çomaklı’yı ziyaret etti.
QNB Finansbank “Minik Eller Büyük Hayaller” sosyal sorumluluk platformu kapsamında çocukları geleceğe hazırlamak felsefesi ile matematikten kodlamaya, kültür-sanattan eğitime kadar birçok alanda proje gerçekleştiriyor.
Türkiye’nin bilim dünyasındaki gurur kaynağı, giyilebilir kalp pilinin mucidi ve Harvard Üniversitesi Genç Akademi Üyeliği’ne seçilen ilk Türk bilim insanı olan Dr. Canan Dağdeviren, Başkan Büyükerşen ile tanışmak ve bilim severler ile buluşmak için Es
Turkishtime, Halkbank ve Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi iş birliğinde “Ortak Akıl Toplantısı” EOSB Konferans Salonunda gerçekleşti.
Eskişehir Ticaret Odası TÜYAP Fuar Merkezi ve Vehbi Koç Kongre Merkezi’nin ev sahipliğinde düzenlenen fuar ve etkinlikler şehir ekonomisine hareketlilik getirdi.
TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliğiyle düzenlenen Eskişehir Kitap Fuarı'na kitapseverler yoğun ilgi gösterdi.
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi, çağın yenilikçi ve nitelikli eğitim gereksinimlerini karşılayabilmek, öğretmenlerin alan gelişimlerine destek olmak için kodlama eğitimi verdi.
AÜ Eğitim Bilimleri Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Oktay Cem Adıgüzel, derneğin başkan yardımcılığına seçilirken Doç. Dr. Veda Aslım Yetiş, iletişim koordinatörlüğüne getirildi
Garanti Bankası’nın çocukları dijital çağın gereksinimlerine daha donanımlı hazırlamaya destek olmak amacıyla Bahçeşehir Üniversitesi iş birliği ile hayata geçirdiği ‘Garanti ile Geleceği Kodla’ projesiyle Eskişehirli çocuklarla buluştu.
Büyükşehir Belediyesi’nin engelliler için düzenlediği yemekte, engelli ailelerine seslenen Başkan Yılmaz Büyükerşen, “Göreve geldiğimden itibaren sizler için engelsiz bir şehir oluşturmayı amaçladım.
Büyükşehir Belediyesi’nin gençlerin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak hizmete sunduğu Gençlik Merkezi,bünyesinde açılan ücretsiz kurslar ve salonlarıyla gençlerin boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmelerine imkân sağlıyor.
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Kariyer Merkezi’nin düzenlediği “Sektör Konuşmaları” etkinliği 26-27 Kasım 2018 tarihlerinde ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.
Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.